CV programisty - przykłady i wzory do pobrania

Przykłady CV programisty, testera, analityka lub innego pracownika działu it do pobrania za darmo.

Wskazówki ogólne dotyczące CV

 • Bardzo ważne! CV Powinno zawierać formułę o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych, w przeciwnym razie pracodawca musi usunąc nasze CV zaraz po otwarciu według polskiego prawa. Oto formułki w języku polskim i angielskim:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

  I hereby give consent for my personal data included in my application to be processed for the purposes of the recruitment process under the Personal Data Protection Act as of 29 August 1997, consolidated text: Journal of Laws 2016, item 922 as amended.

 • Jedyny akceptowalny format CV to PDF - tylko wtedy możesz mieć pewność, że zostanie ono poprawnie wyświetlone na każdym systemie. Większość aplikacji wyśwetla pliki PDF w ten sam sposób, czego nie można powiedzieć np. o plikach z rozszerzeniem .docx (Microsoft Office).
 • CV kandydata często jest ono drukowane jako "czarno-białe" i w takiej postaci przynoszone na rozmowy rekrutacyjne przez pracodawcę bądź rekruterów. Jeśli Twoje CV jest w wersji kolorowej, pamiętaj by sprawdzić jak będzie wyglądało wydrukowane w odcieniach szarości.
 • CV nie powinno zawierać błedów językowych lub drobnych literówek, jest to swego rodzaju wizytówka, jeżeli więc błędy pojawiają się już na tym etapie, może to świadczyć o niedbałości, nie pomaga to także w uzyskaniu dobrego pierwszego wrażenia.

CV programista bez doświadczenia

Osoby, które zaczynają przygodę z programowaniem, zarówno studenci jak i osoby po szkole średniej bądź w trakcie przekwalifikowania się, przeważnie nie mają czym się pochwalić w CV. Poniżej kilka wsazówek, dzieki którym nawet CV programisty bez doświadczenia zyska na wartości.

Własne projekty - zbierz wszystkie projekty jakie wykonałeś podczas nauki i wybierz te według Ciebie są najlepsze (nawet jezeli uważasz że żaden się nie nadaje i tak wybierz kilka).
Dzięki temu po pierwsze wykażesz pasję oraz chęci do programowania a po drugie pozwoli Ci się to wyróżnić na tle innych osób. Pamiętaj - nawet prosty kalkulator bądź trywialna gra na konsoli systemowej może być podstawą do rozmowy oraz pytań podczas rozmowy rekrutacyjnej początkującego progarmisty.

Jeśli nie masz projektów do pochwalenia się oto kilka pomysłów na proste aplikacje do pochwalenia się w CV:

 • kalkulator
 • gra kółko-krzyżyk
 • aplikacja konsolowa - sprawdzanie czy wpisany ciąg znaków jest palindromem
 • aplikacja konsolowa - pobieranie informacji od użytkownika oraz wypisywanie ich na ekran
 • prosta strona internetowa

Warto odnotować także uczestnictwo we wszelakich kołkach programistycznych bądź lokalnych grupach programistycznych.

Warto dołączyć do projektu open source - taki wpis w CV jest bardzo doceniany.